Ćwiczenia na obiekcie
Na jednej z ostatnich zbiórek szkoleniowych, w czwartkowe popołudnie, przeprowadziliśmy ćwiczenia na obiekcie zewnętrznym. Tematyką przewodnią były ponownie pożary wewnętrzne w budynkach mieszkalnych. Nasi strażacy ćwiczyli rozwinięcia linii gaśniczych na różne kondygnacje, poruszanie się w zadymieniu oraz przeszukiwanie pomieszczeń. Mocny nacisk kładziemy na nasze bezpieczeństwo, dlatego poza odpowiednim założeniem środków ochrony osobistej, mocno ćwiczymy zarządzanie powietrzem i jego kontrole przez wyznaczoną osobę. Ponadto strażacy w dalszym ciągu zapoznawali się z użytkowaniem autorolek zamocowanych na wszystkich aparatach powietrznych na naszym pierwszowyjazdowym samochodzie.












