Ćwiczenia na obiekcie budynku wielorodzinnego

W ubiegłym tygodniu odbyły się ćwiczenia na obiekcie budynku wielorodzinnego. Scenariusz zakładał powstanie pożaru w pomieszczeniach piwnicznych i zadymienie całego budynku. Omówiliśmy zasady postępowania przy tego typu zdarzeniach oraz zapoznaliśmy się z budynkiem wielokondygnacyjnym, których jest niewiele w naszej miejscowości. Istotnym elementem tych ćwiczeń była możliwość zapoznania się z pracą samochodu z podnośnikiem hydraulicznym. Dzięki strażakom z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Żywcu poznaliśmy możliwości i ograniczenia wykorzystania podnośnika w działaniach ratowniczo – gaśniczych, a po części teoretycznej w praktyce zapoznać się z bezpieczną i skuteczną pracą w koszu podnośnika. Zwrócono nam również cenne uwagi odnośnie przygotowania odpowiedniego miejsca do rozłożenia tego pojazdu już w momencie przyjazdu na miejsce pierwszych zastępów z naszej jednostki.
Za możliwość organizacji ćwiczeń serdecznie dziękujemy Zarządcy budynku oraz dowództwu JRG Żywiec i Komendy Powiatowej PSP w Żywcu, a mieszkańcom dziękujemy za wyrozumiałość