Ćwiczenia na obiekcie – taktyka działań gaśniczych

Wczoraj kolejny raz ćwiczyliśmy na udostępnionym nam obiekcie. Ponownie tematyką spotkania była taktyka działań gaśniczych. W trakcie symulowanych scenariuszy skupiliśmy się na rozwinięciach linii gaśniczych w sposób adekwatny do zastałej sytuacji, współpracy w zastępie podczas przeszukiwania obiektu oraz zasad bezpieczeństwa przy prowadzeniu przeszukania w silnym zadymieniu. Ponadto ćwiczyliśmy prowadzenie medycznych działań ratowniczych wobec osób poszkodowanych w pożarach. Nieodzownym elementem naszych ćwiczeń jest prowadzenie kontroli ilości powietrza w aparatach realizowanej przez kierowcę pierwszego naszego zastępu.