Ćwiczenia na tunelu Emilia w Lalikach

W środę uczestniczyliśmy w ćwiczeniach na tunelu “Emilia” w Lalikach, w ciągu drogi ekspresowej S1. Ćwiczenia mają charakter cykliczny i organizowane są przez Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA].
 
Z uwagi na pozyskanie w roku bieżącym namiotu pneumatycznego wraz z nagrzewnicą mogliśmy uczestniczyć w tegorocznych ćwiczeniach. Potencjał ratowniczy naszego namiotu sprawia, że mógł on zostać wykorzystany jako schronienie i punkt medyczny dla wielu poszkodowanych w realizowanym scenariuszu ćwiczeń. Była to dla nas pierwsza możliwość sprawiania namiotu na tego typu ćwiczeniach.
 
Cieszymy się, że pozyskany sprzęt jest przydatny i może zostać wykorzystany w wielu sytuacjach podczas działań ratowniczo – gaśniczych na terenie powiatu żywieckiego.
 
Jednocześnie obecność na ćwiczeniach mobilizuje nas do starania się o pozyskanie dedykowanej przyczepki transportowej dla namiotu oraz potrzebnego osprzętu w postaci m.in. śpiworów, składanych łóżek czy krzeseł.