Dzień otwarty w OSP Łodygowice

11 listopada kolejny raz nasi druhowie zorganizowali Dzień Otwarty OSP Łodygowice. Na gości, którzy odwiedzili naszą remizę czekało wiele atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy pierwszej pomocy, zwiedzanie remizy od wewnątrz, kącik artystyczny dla najmłodszych i przejażdżka wozem strażackim. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przygotowała m.in. pokaz wiązania węzłów ratowniczych i wykonanie prostego zadania bojowego.
Przez cały czas trwania Dnia Otwartego odbywały się pokazy, w czasie, których było pokazane w jaki sposób należy ugasić palący się tłuszcz oraz co się stanie po wlaniu wody do rozgrzanego oleju.
Główny pokaz miał miejsce o godzinie 13.00, podczas którego strażacy pokazali jak wygląda uwalnianie zakleszczonej osoby z samochodu, który uległ wypadkowi.
Goście mieli okazję również zobaczyć wozy strażackie od wewnątrz, poczuć się jak prawdziwy strażak i wejść do zadymionego pomieszczenia w pełnym ubiorze strażackim i z aparatem ochrony dróg oddechowych na plecach.
Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie. Cieszymy się, że kilku z Was udało nam się zachęcić do wstąpienia w nasze szeregi.
Dziękujemy za przekazanie gadżetów dla dzieci, takie jak słodycze, odblaski, samochodziki strażackie, kubki, smycze, artykuły szkolne firmom:
Centrum BHP Felicitas
Wodpol Sp z o.o.
Art Trans
Eco Team Service
Gmina Łodygowice
Starostwo Żywiec
Jurkiel Hurtownia artykułów biurowych
Dziękujemy również za grochówkę Catering Bednarz oraz chleb Piekarni Góra.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: ZDJĘCIA Z DNIA OTWARTEGO