Gminne zawody sportowo-pożarnicze

GMINNE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE
W dniu 30.05.2015r. na boisku sportowym LKS Zarzecze odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach wzięło udział 13 drużyn z OSP Pietrzykowice, OSP Łodygowice oraz OSP Zarzecze. Zawody zgodnie z regulaminem zawodów sportowo pożarniczych zostały przeprowadzone w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza. Przed rozpoczęciem zawodów, każda z drużyn biorących udział w zawodach musiała zaprezentować podstawowe zwroty z musztry strażackiej. Ten dodatkowy element zawodów ma za zadanie przeszkolić młodzież w zakresie podstawowych komend i zwrotów, które niejednokrotnie są wykonywane podczas uroczystości strażackich. Po zakończeniu musztry nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zawodów. Zawody zostały przeprowadzone pod okiem komisji sędziowskiej z Komendy Powiatowej PSP w Żywcu w 3 kategoriach wiekowych:
• Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (dzieci i młodzież w wieku 12-16 lat)
• Męskie i Kobiece Drużyny Pożarnicze (osoby powyżej 16 roku życia)
• Drużyny OLDBOY-ów (osoby powyżej 40 roku życia)
W zawodach wzięło udział 5 drużyn z OSP Łodygowice – po jednej drużynie w każdej grupie wiekowej. Po zaciętej ale zarazem koleżeńskiej i sportowej rywalizacji w klasyfikacji końcowej nasze drużyny sklasyfikowały się na następujących miejscach:
• Drużyna OLDBOY-ów – I miejsce
• Męska Drużyna Pożarnicza – I miejsce
• Kobieca Drużyna Pożarnicza –II Miejsce
• Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt – II miejsce
• Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców – III miejsce.
Po zakończeniu zawodów wszyscy z uczestników mieli okazję spróbować tradycyjnej strażackiej grochówki.
Dziękujemy bardzo firmie PHU MIX-LAK za przekazanie na rzecz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej koszulek oraz firmie Sport District za przekazanie koszulek oraz udostępnienie kamerki Go-Pro.
Dziękujemy OSP Zarzecze za trud włożony w przygotowanie zawodów, gdyż to oni w tym roku byli organizatorami zawodów. Dziękujemy wszystkim drużynom z OSP Pietrzykowice i OSP Zarzecze za zaciętą i sportową rywalizację, natomiast Męskiej Drużynie Pożarniczej z OSP Łodygowice oraz Kobiecej Drużynie Pożarniczej z OSP Pietrzykowice życzymy powodzenia w zawodach powiatowych, które odbędą się końcem września.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć pełną dokumentację fotograficzną.