MDP – Strażacka noc

 

Dziewięcioro młodych adeptów pożarnictwa z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej spędziło 24 godziny bawiąc się i ucząc w murach naszej jednostki.
Cała przygoda rozpoczęła się w piątek, 06 lipca o godzinie 16.00 zakwaterowaniem druhów oraz wyznaczenie drużynowego odpowiedzialnego za klucze. Gdy każdy wybrał swoje łóżko mogliśmy rozpocząć rozgrzewkę – wspólna gra w piłkę zintegrowała młodzież. Następnie by dobrze poznać naszą remizę dzieci bawiły się w chowanego poznając każdy zakamarek budynku. Gdy przyszedł czas na kolacje zapadła decyzja – będzie pizza. Każdy komponował swój smak oraz kształt. Pomiędzy obowiązkami a zabawą do rozwiązania pozostało sporo zagadek logicznych. Za każde poprawnie wykonane zadanie dzieci otrzymywały fragmenty mapy która była niezbędnym elementem sobotniej zabawy. Wieczór zakończyliśmy projekcją filmu ukazując jak ważna jest praca zespołowa oraz odpowiednia komunikacja w drużynie.
Sobota 07 lipca – o godzinie 8.00 rozległ się dźwięk syreny alarmowej zawiadamiając o pobudcce. Rozpoczęły się przygotowania do wspólnego śniadania. Pierwsze zadanie tego dnia nawiązywało do prawidłowej komunikacji. Na placu ułożony został tor przeszkód. Druhowie na dole mając zawiązane oczy musieli zebrać wszystkie piłeczki. Nie mogli potrącić żadnej przeszkody po drodze – byli nawigowani przez kolegów znajdujących się na wieży za pomocą radiostacji. Nie mieli łatwego zadania ponieważ za każdym razem tor powiększał się o nowe przeszkody. Posiadając kompletną mapę mogliśmy ruszyć w trasę. Druhowie musieli za każdym razem wytyczać z pośród siebie jednego przewodnika który samodzielnie prowadził grupę do celu. W punktach kontrolnych czekały kolejne zagadki i zadania do wykonania między innymi: wiązanie węzłów na czas w rękawicach, zwijanie alarmowe węża, rozszyfrowanie skrótów, dopasowanie nazw sprzętów. Nie obyło się bez przerwy na lody. Na koniec dzieci musiały rozkodować hasło by odnaleźć skarb. Sobotę zakończyliśmy porządkami, krótkim podsumowaniem oraz wspólnym ogniskiem.