Nasi strażacy na szkoleniu FireTrap.pl

Początkiem kwietnia trzech naszych strażaków udało się do Warszawy na “Szkolenie ze strażackiego survivalu podczas pożarów wewnętrznych”. Strażacy uczyli się co zrobić, żeby nie wpaść w tarapaty, jak ratować innych strażaków podczas działań w pożarze wewnętrznym i jak poradzić sobie w sytuacji krytycznej, by cało wrócić z akcji do domu.
Omawiane były następujące zagadnienia:
– Przygotowanie sprzętu do pracy w „trudnej strefie” w pożarach wewnętrznych..
– Zasady wykorzystania pętli alpinistycznej i karabinka osobistego w pracy strażaka.
– Sytuacje awaryjne: awaria aparatu powietrznego, zaplątanie, przechodzenie przez ciasne miejsca.
– Algorytm wzywania pomocy przez strażaka.
– Tor przeszkód symulujący poruszanie się oraz ewakuację z „trudnej strefy”.
– Poszukiwanie poszkodowanego strażaka w warunkach braku widoczności.
– Postępowanie po odnalezieniu poszkodowanego strażaka: ocena sytuacji, wymiana źródła powietrza, ewakuacja.
– Ewakuacja nieprzytomnego strażaka z miejsc trudnodostępnych: z okna, z dachu, z piwnicy, z ciasnych przestrzeni.
Jakość szkolenia i jego przydatność jest nieoceniona. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie następna grupa naszych strażaków odwiedzi stolicę i skorzysta z ogromnej wiedzy i doświadczenia instruktorów z FireTrap.pl. Dziękujemy!