Podsumowanie okresu świątecznego

Okres świąteczny pod względem interwencji był dla nas dosyć spokojny. Do pierwszej interwencji dostaliśmy zgłoszenie w Wielki Piątek. Okazało się, że na drzewie na wysokości 10m utknął kot. Kociak został uratowany, nie doznał żadnych obrażeń. 

Kolejna interwencja miała miejsce w Wielką Sobotę. Przed godziną 10 na ul. żywieckiej doszło do poważnego wypadku samochodowego z udziałem czterech samochodów. Trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego odwiozły do szpitali 5 osób w tym dziecko. Na miejscu interweniowały dwa nasze zastępy (GBA-Rt Renault i GLBM-Rt Mercedes), sekcja techniczna JRG Żywiec, ZRM ZZOZ Żywiec, 2x ZRM Bielskie Pogotowie Ratunkowe, 2x Policja. Na czas działań droga była zablokowana.

Ostatnią świąteczną interwencją było zgłoszenie do palącej się trawy o godzinie 20.43 w Poniedziałek Wielkanocny. Do pożaru zadysponowaliśmy dwa zastępy GBA-Rt Renault oraz GLBM-Rt Mercedes.

W okresie świątecznym, jak co roku, braliśmy również udział w zabezpieczeniu trasy inscenizowanej Drogi Krzyżowej, natomiast w Niedzielę Wielkanocną braliśmy udział w Mszy Świętej rezurekcyjnej w Kościele Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach.