Wizyta w przedszkolu

Już coroczną tradycją stały się wizyty strażaków z OSP Łodygowice w przedszkolach na terenie naszej gminy. Tak też było i w tym roku. W miesiącach maju i czerwcu nasza jednostka przeprowadziła wśród najmłodszych wychowanków szkół spotkania, realizując tematykę związaną z pracą strażaka.
W związku z tym faktem naszą remizę odwiedziły dzieci z:
– Przedszkola nr 1 w Łodygowicach,
– Prywatnego Przedszkola Ciuchcia,
– klasy „0” z ZSP w Łodygowicach,
natomiast nasi druhowie udali się z wizytą do:
– Przedszkola nr 2 w Łodygowicach,
– Prywatnego Przedszkole ELF,
– klasy „0” w ZSO w Łodygowicach,
– Szkoły Podstawowej w Biernej
– Zespołu Szkół Specjalnych w Łodygowicach.
Podczas spotkań dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Utrwalono numery alarmowe: numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy-112. Dzieci dowiedziały się również jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Co więcej, druhowie zaznajomili dzieci z tym jak udzielać pierwszej pomocy. Jednak najbardziej oczekiwanym dla dzieci był moment prezentacji sprzętu ratowniczego oraz możliwość siedzenia w wozach bojowych i założenie umundurowania bojowego. Dużym przeżyciem okazała się przejażdżka samochodami pożarniczymi, która przyniosła wiele radości. Dodatkowo przedszkolaki, które odwiedziły naszą remizę miały możliwość jej zwiedzenia. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, a także otrzymały opaski odblaskowe ufundowane przez firmę Kebab & Chicken. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od strażaków słodki upominek. Każde ze spotkań zakończyło się wręczeniem strażakom pamiątkowych rysunków, laurek, kwiatów i szczerym podziękowaniem przedszkolaków. Spotkania uznaliśmy za bardzo udane – wzruszeni byli strażacy, a wszystkie dzieci (nie tylko te najstarsze) mogły doświadczyć niecodziennych wrażeń z tego wyjątkowego spotkania. Do zobaczenia za rok…

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć zdjęcia z wizyty przedszkolaków z CIUCHCIA i z ELF.