Wypadek drogowy na ul. Żywieckiej

W dniu 14 stycznia 2017r. o godz. 12:59 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do zdarzenia drogowego  na ul. Żywieckiej w Łodygowicach w okolicach stacji paliw MIXPOL. Po przybyciu na miejsce stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych w skutek najechania na tył pojazdu. Zarówno kierujący jak i pasażerowie znajdowali się na zewnątrz pojazdów. Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodach, uprzątnięciu jezdni w elementów karoserii oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał i pozostawił na miejscu podróżujące jednym z pojazdów dziecko. W działaniach trwających ok. godziny udział brali: JRG Żywiec (GCBA Scania, SRt Steyr), OSP Łodygowice (GBA-Rt Renault), Bielskie Pogotowie Ratunkowe (Zespół P), WRD Żywiec