Zbiórki szkoleniowe – ratownictwo wysokościowe

Ostatnie trzy zbiórki szkoleniowe były poświęcone zakresowi ratownictwa wysokościowego. Rozpoczęliśmy od powtórki węzłów i budowy stanowisk, a także omówiliśmy zestawy sprzętu wysokościowego jakie znajdują się na samochodzie GBA-Rt Renault. Następnie strażacy ćwiczyli dotarcie w dół poprzez zjazd na linie techniką dwóch lin z naszej 11-metrowej wieży. Kolejny etap to techniki opuszczania i wyciągania ratownika wraz z poszkodowanym z wykorzystaniem bloczków i układu 4:1 oraz trójnogu ratowniczego. Poszkodowany był wyciągany z wykorzystaniem uprzęży ewakuacyjnej. Trzecia ze zbiórek to wykorzystanie drabin w działaniach na wysokościach ora ich zastosowanie przy ewakuacji strażaka m. in. z wysokości.