#8 – Ulatniający się gaz w budynku mieszkalnym

11.02.2024 – Zarzecze, ul. Beskidzka

O godz. 13:03 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do budynku mieszkalnego w Zarzeczu, gdzie ulatniał się gaz. Na miejsce udaliśmy się zastępami GBA-Rt i GCBA. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej stwierdzono ulatnianie się z butli 11kg gazu propan-butan. W piwnicy strażacy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, który zatruł się gazem. Strażacy wynieśli na zewnątrz poszkodowanego oraz butlę z gazem. Podczas gdy część strażaków realizowała medyczne działania ratownicze pozostali przy użyciu mierników wielogazowych kontrolowali stężenie gazu w budynku oraz pootwierali wszystkie okna. Poszkodowany został przekazany przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego i został zabrany do szpitala.