Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Łodygowicach to integralna część jednostki, składająca się z młodzieży w wieku 10-17 lat. Celem jest promocja bezpieczeństwa pożarowego i ratownictwa oraz uczestniczenie w działalności kulturowo – oświatowej. W MDP kompleksowo przygotowujemy młodych ludzi do pełnoprawnej służby w szeregach OSP i uczestniczenia w działaniach ratowniczo – gaśniczych, ponadto uczymy dobrej współpracy w grupie i komunikacji. 
 
Ze względów organizacyjnych Drużyna podzielona została na sekcje. Zajęcia odbywają się w poniedziałki. Sekcja pierwsza spotyka się o godzinie 16.00, sekcja druga o 17:30 w budynku remizy. Działamy również w czasie ferii i wakacji. 
 
Zajęcia są bardzo intensywne i skupione na konkretnych tematach związanych z pożarniczym rzemiosłem. Członkowie drużyny uczą się korzystania z aparatów powietrznych, sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego, drabin przystawnych i innego specjalistycznego sprzętu. Poznają też taktykę działań przy wypadkach i pożarach, pierwszą pomoc, techniki ratowania strażaków oraz podstawy służby wewnętrznej. W czasie zajęć korzystamy z pojazdów pożarniczych i ich wyposażenia. Opiekun drużyny dokłada wszelkich starań aby wszystkie ćwiczenia odzwierciedlały w jak największym stopniu warunki pracy strażaka, jednocześnie na każdym etapie dbając o ich bezpieczne prowadzenie. Oczywiście podstawą stworzenia Drużyny jest współpraca i integracja – tego typu zbiórek również nie brakuje.  
 
Choć nie są to zajęcia dla każdego, to praktyka pokazuje, że „młodzieżówka” ze smutkiem opuszcza mury strażnicy po zakończeniu spotkania. 
 
Aby zapisać się na zajęcia wystarczy przyjść w poniedziałek na godzinę 17 do budynku strażnicy OSP, porozmawiać z opiekunem MDP.  Uczestniczyć w kilku spotkaniach i przekonać się czy jest to “coś dla mnie”. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest posiadanie zgody rodziców lub opiekuna.
 
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicecze 30, 2022 @ 19:03
Wideorelacja z Manewrów Medycznych! Zobaczcie sami 🙂
MDP Łodygowice
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicecze 29, 2022 @ 8:31
Delegacja z naszej MDP w ubiegłą sobotę brała udział w Manewrach Ratowniczych "JEST BEZPIECZNIE, JESTEM BEZPIECZNY" w Czańcu. Niesamowita przygoda, dużo doświadczeń, fantastyczni pozoranci i charakteryzacja!

Dziękujemy OSP Czaniec za świetną organizację i możliwość sprawdzenia naszych umiejętności.

Reprezentowali nas:
dh Kamil
dh Antoni
dh Jakub
dh Sebastian
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicecze 27, 2022 @ 16:51
Tymczasem młodsza grupa ćwiczyła "na mokro"
MDP Łodygowice
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicecze 27, 2022 @ 16:50
Gorąco więc dbajmy o nawodnienie!
MDP Łodygowice
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicecze 27, 2022 @ 9:39
Czołem! Tradycyjnie widzimy się z młodsza grupą o 17:00, starszą 18:30 - zbiórka wyjazdowa więc prosimy o punktualność🚒
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicecze 26, 2022 @ 7:49
W dniu wczorajszym reprezentacja naszej drużyny brała udział w Manewrach Medycznych organizowanych przez OSP Czaniec.

Bardzo się cieszymy że nasz Team Opiekunów oraz instruktorów mógł pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia i przeprowadzić zadanie sprawnościowe oraz zaangażować się jako pozoranci w zadaniu medycznym.

Wkrótce więcej szczegółów i fotorelacja zaglądajcie na nasz FB!