Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Łodygowicach to integralna część jednostki, składająca się z młodzieży w wieku 10-17 lat. Celem jest promocja bezpieczeństwa pożarowego i ratownictwa oraz uczestniczenie w działalności kulturowo – oświatowej. W MDP kompleksowo przygotowujemy młodych ludzi do pełnoprawnej służby w szeregach OSP i uczestniczenia w działaniach ratowniczo – gaśniczych, ponadto uczymy dobrej współpracy w grupie i komunikacji. 
 
Ze względów organizacyjnych Drużyna podzielona została na sekcje. Zajęcia odbywają się w poniedziałki. Sekcja pierwsza spotyka się o godzinie 16.00, sekcja druga o 17:30 w budynku remizy. Działamy również w czasie ferii i wakacji. 
 
Zajęcia są bardzo intensywne i skupione na konkretnych tematach związanych z pożarniczym rzemiosłem. Członkowie drużyny uczą się korzystania z aparatów powietrznych, sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego, drabin przystawnych i innego specjalistycznego sprzętu. Poznają też taktykę działań przy wypadkach i pożarach, pierwszą pomoc, techniki ratowania strażaków oraz podstawy służby wewnętrznej. W czasie zajęć korzystamy z pojazdów pożarniczych i ich wyposażenia. Opiekun drużyny dokłada wszelkich starań aby wszystkie ćwiczenia odzwierciedlały w jak największym stopniu warunki pracy strażaka, jednocześnie na każdym etapie dbając o ich bezpieczne prowadzenie. Oczywiście podstawą stworzenia Drużyny jest współpraca i integracja – tego typu zbiórek również nie brakuje.  
 
Choć nie są to zajęcia dla każdego, to praktyka pokazuje, że „młodzieżówka” ze smutkiem opuszcza mury strażnicy po zakończeniu spotkania. 
 
Aby zapisać się na zajęcia wystarczy przyjść w poniedziałek na godzinę 17 do budynku strażnicy OSP, porozmawiać z opiekunem MDP.  Uczestniczyć w kilku spotkaniach i przekonać się czy jest to “coś dla mnie”. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest posiadanie zgody rodziców lub opiekuna.
 
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicelis 17, 2022 @ 19:17
Na ostatniej zbiórce dużo się działo!
🔥 z druhem Dominikiem realizowaliśmy scenkę w której poszkodowany stracił przytomność, w trakcie udzielania pomocy w pomieszczeniu pojawił się dym w związku z czy poszkodowanego należało ewakuować w bezpieczne miejsce
🔥 z druhną Karoliną i druhem Jakubem szlifowaliśmy musztrę
🔥 z druhem Dominikiem realizowaliśmy scenkę w której poszkodowany został porażony prądem w efekcie czego spadł z krzesła
🔥 z druhną Emilią i druhem Jakubem ćwiczyliśmy RKO
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicelis 12, 2022 @ 8:48
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicelis 10, 2022 @ 9:44
W dniu 11.11.2022 ZAPRASZAMY wszystkich członków MDP na uroczystą zbiórkę z okazji święta niepodległości - widzimy się o 8:30 pod remizą.
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicelis 7, 2022 @ 9:00
Czołem!
Kolejny etap prac remontowych za nami, jak widzicie kolor na ścianach już się pojawił.
Z niecierpliowścią czekamy na montaż nowej podłogi oraz wyposażenia. Już nie możemy się doczekać zbiórek które będą się tam odbywały.

P.S. Wiecie że kolor na ścianie jest nawiązaniem do naszego logo?
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicelis 6, 2022 @ 15:53
W dniu dzisiejszym delegacja reprezentowała naszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą na ceremonii rozdania promes przeznaczonych na rozwój drużyny. Całe wydarzenie zostało zorganizowane w Ślemieniu. Dziękujemy za wsparcie!
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicelis 1, 2022 @ 10:09
„ Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
Młodsza grupa na swoich zajęciach przygotowała specjalne plakietki które zostały dołączone do zniczy. Natomiast starsza grupa wraz z druhami z OSP Łodygowice odwiedziła groby strażaków. [*]