Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Łodygowicach to integralna część jednostki, składająca się z młodzieży w wieku 10-17 lat. Celem jest promocja bezpieczeństwa pożarowego i ratownictwa oraz uczestniczenie w działalności kulturowo – oświatowej. W MDP kompleksowo przygotowujemy młodych ludzi do pełnoprawnej służby w szeregach OSP i uczestniczenia w działaniach ratowniczo – gaśniczych, ponadto uczymy dobrej współpracy w grupie i komunikacji. 
 
Ze względów organizacyjnych Drużyna podzielona została na sekcje. Zajęcia odbywają się w poniedziałki. Sekcja pierwsza spotyka się o godzinie 16.00, sekcja druga o 17:30 w budynku remizy. Działamy również w czasie ferii i wakacji. 
 
Zajęcia są bardzo intensywne i skupione na konkretnych tematach związanych z pożarniczym rzemiosłem. Członkowie drużyny uczą się korzystania z aparatów powietrznych, sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego, drabin przystawnych i innego specjalistycznego sprzętu. Poznają też taktykę działań przy wypadkach i pożarach, pierwszą pomoc, techniki ratowania strażaków oraz podstawy służby wewnętrznej. W czasie zajęć korzystamy z pojazdów pożarniczych i ich wyposażenia. Opiekun drużyny dokłada wszelkich starań aby wszystkie ćwiczenia odzwierciedlały w jak największym stopniu warunki pracy strażaka, jednocześnie na każdym etapie dbając o ich bezpieczne prowadzenie. Oczywiście podstawą stworzenia Drużyny jest współpraca i integracja – tego typu zbiórek również nie brakuje.  
 
Choć nie są to zajęcia dla każdego, to praktyka pokazuje, że „młodzieżówka” ze smutkiem opuszcza mury strażnicy po zakończeniu spotkania. 
 
Aby zapisać się na zajęcia wystarczy przyjść w poniedziałek na godzinę 17 do budynku strażnicy OSP, porozmawiać z opiekunem MDP.  Uczestniczyć w kilku spotkaniach i przekonać się czy jest to “coś dla mnie”. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest posiadanie zgody rodziców lub opiekuna.
 
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicesty 25, 2022 @ 16:32
#zbiórka
Starsza sekcja poświęciła swoją zbiórkę na quiz!
W rozgrywkach zwyciężyła drużyna w skład której wchodził
dh Kuba i dh Antek
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicesty 25, 2022 @ 16:27
#zbiórka

Najmłodsza sekcja miała szybką powtórkę sprzętu znajdującego się na Renault oraz krótki wstęp do skompletowania umundurowania bojowego strażaka. Dla relaksu cała grupa stworzyła autorskie kręgle pożarnicze!
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicegru 17, 2021 @ 8:23
Czołem! Do gwiazdki zostało już tylko kilka dni 🥰
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicegru 16, 2021 @ 9:03
Czołem! Oto długo wyczekiwana dawka zdjęć z spotkania z św. Mikołajem 🔥🥰
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicegru 15, 2021 @ 9:21
Czołem!
Poniżej fotorelacja z naszego spotkania opłatkowego. Nie obyło się bez tradycyjnych życzeń świąteczno-noworocznych oraz wspólnego śpiewania kolęd. Odśpiewaliśmy sto lat dla druhny Asi z okazji jej 18 urodzin 🥳🥰 To był wieczór pełen niespodzianek - druhnie wręczone zostało brązowe odznaczenie za działalność w naszej drużynie.

Bardzo dziękujemy za wyśmienitą kolację oraz przemiłą obsługę @Kameleon - sala bankietowa

P.S. Wiemy że wszyscy czekają na zdjęcia z Mikołajem! Zajrzyjcie na nasz profil już jutro 🥰
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicegru 14, 2021 @ 10:57
Wczorajsze spotkanie było wyjątkowe! Spotkaliśmy się całą drużyną przy wigilijnym stole. Dodatkowo dołączyli do nas goście - członkowie Zarządu OSP Łodygowice oraz sam Święty Mikołaj! Był to czas pełen rozmów, kolęd, uśmiechu oraz pysznego jedzenia.

P.S. Jutro fotorelacja!