Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Łodygowicach to integralna część jednostki, składająca się z młodzieży w wieku 10-17 lat. Celem jest promocja bezpieczeństwa pożarowego i ratownictwa oraz uczestniczenie w działalności kulturowo – oświatowej. W MDP kompleksowo przygotowujemy młodych ludzi do pełnoprawnej służby w szeregach OSP i uczestniczenia w działaniach ratowniczo – gaśniczych, ponadto uczymy dobrej współpracy w grupie i komunikacji. 
 
Ze względów organizacyjnych Drużyna podzielona została na sekcje. Zajęcia odbywają się w poniedziałki. Sekcja pierwsza spotyka się o godzinie 16.00, sekcja druga o 17:30 w budynku remizy. Działamy również w czasie ferii i wakacji. 
 
Zajęcia są bardzo intensywne i skupione na konkretnych tematach związanych z pożarniczym rzemiosłem. Członkowie drużyny uczą się korzystania z aparatów powietrznych, sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego, drabin przystawnych i innego specjalistycznego sprzętu. Poznają też taktykę działań przy wypadkach i pożarach, pierwszą pomoc, techniki ratowania strażaków oraz podstawy służby wewnętrznej. W czasie zajęć korzystamy z pojazdów pożarniczych i ich wyposażenia. Opiekun drużyny dokłada wszelkich starań aby wszystkie ćwiczenia odzwierciedlały w jak największym stopniu warunki pracy strażaka, jednocześnie na każdym etapie dbając o ich bezpieczne prowadzenie. Oczywiście podstawą stworzenia Drużyny jest współpraca i integracja – tego typu zbiórek również nie brakuje.  
 
Choć nie są to zajęcia dla każdego, to praktyka pokazuje, że „młodzieżówka” ze smutkiem opuszcza mury strażnicy po zakończeniu spotkania. 
 
Aby zapisać się na zajęcia wystarczy przyjść w poniedziałek na godzinę 17 do budynku strażnicy OSP, porozmawiać z opiekunem MDP.  Uczestniczyć w kilku spotkaniach i przekonać się czy jest to “coś dla mnie”. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest posiadanie zgody rodziców lub opiekuna.
 
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicemar 26, 2023 @ 22:57
Czołem, nadrabiamy zaległości 🙂 W miniony piątek odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu Gminnym. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kolejny rok z rzędu w każdej kategorii wiekowej nasza młodzież znalazła się na czołowych miejscach.

Klasy 1-4
🥇 miejsce - Oliwia Górna
🥈 miejsce - Dominik Zieliński
🥉 miejsce - Jakub Górny

Klasy 5-8
🥇 miejsce - Sebastian Kosiec
🥈 miejsce - Jakub Stiller

Szkoły Ponadpodstawowe
🥇 miejsce - Mateusz Zieliński

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zajętych miejsc.

Naszą jednostkę oraz Gminę Łodygowice w swoich kategoriach wiekowych na Turnieju Powiatowym będą reprezentować:
Klasa 1-4 - Oliwia Górna
Klasa 5-8 - Sebastian Kosiec
Szkoła ponadpodstawowa - Mateusz Zieliński

Jesteśmy dumni, że mamy taką młodzież w swoich szeregach i życzymy dalszych sukcesów 💪👨‍🚒👩‍🚒
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicemar 26, 2023 @ 10:03
Czołem!
Przedstawiamy filmik z podsumowania działalności naszej drużyny w 2022 roku. przygotowany przez druha Jakuba
MDP Łodygowice
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicemar 23, 2023 @ 12:29
Czołem!
Jutro 7:30 zbiórka w remizie
dla osób biorących udział w eliminacjach gminnych OTWP
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicemar 22, 2023 @ 9:04
W ubiegłą sobotę w naszej jednostce odbyło się Zebranie Walne Sprawozdawcze za rok 2022. W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdania z działalności OSP za rok 2022, sprawozdanie operacyjne, sprawozdanie finansowe oraz druh Jakub przedstawił sprawozdanie z działalności Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicemar 20, 2023 @ 19:35
Czołem!
Poniżej link z materiałami do konkursu OTWP
MDP Łodygowice
MDP Łodygowicemar 20, 2023 @ 7:47
Uwaga!
Dziś podczas zbiórki odbędą się eliminacje wewnętrzne do konkursu OTWP