#ZBIÓRKA

W poniedziałek jak co tydzień nasza drużyna spotkała się na zbiórce. Wspólnie opracowywaliśmy listę z propozycjami tematów na rok 2019. Wyznaczyliśmy sobie nowe cele. Ponieważ była to ostatnia zbiórka w tym roku kalendarzowym podsumowaliśmy naszą dotychczasową działalność - obejrzeliśmy przygotowany film i to nie jeden! Niedługo będą one dostępne w sieci na naszej stronie. Więc śledźcie Nas uważnie.

Pod koniec zaśpiewaliśmy kilka kolęd celem spędzenia miło czasu. Wesoło przygrywał nam druh Bartek na heligonce!
Dzisiaj swoje 12 urodziny 🎂 obchodzi dh Radek

Radku, życzymy Ci spełnienia marzeń, szczęścia, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów a także dużo zdrowia. Wszystkiego dobrego! 💯lat! 🚒 🔥
Nasi opiekunowie również się szkolili ‼️ 🔥🔥🔥
MDP Łodygowice
30 listopada o godzinie 16 spotkaliśmy się w remizie na wyjątkowej zbiórce. Cała drużyna wyposażona w plecaki, śpiwory, koszarówki, hełmy i dobry nastrój pieszo wyruszyła w kierunku budynku szkoły w Łodygowicach Górnych. Po dotarciu na miejsce był czas na zakwaterowanie w pokojach. Na rozgrzewkę podzieleni na trzy grupy wykorzystaliśmy czas przygotowując się do zbliżających się zawodów, nie obyło się bez stanowiska z węzłami oraz musztrą. Późnym wieczorem wspólnie przygotowaliśmy kolację i zagraliśmy w twistera! Na zakończenie każdy przebiegł tor na czas. Pierwszy w klasyfikacji był druh Jakub J. oraz Jakub M. Pełni energii rozegraliśmy mecz koszykówki oraz piłki nożnej. Wreszcie przyszedł czas na sen. Opiekun nie dał nam jednak zasnąć! Rozległ się dźwięk syreny - oznaczający alarm mundurowy. Po złożonych meldunkach mogliśmy wrócić do łóżek. Ze snu ponownie wyrwał nas dźwięk syreny - alarm pożarowy który polegał na jak najszybszym opuszczeniu sali należało pamiętać o zabraniu swoich rzeczy oraz ratowaniu mienia. Nad ranem ponownie zerwaliśmy się na alarm - tym razem bojowy. Pierwsza grupa miała za zadanie rozwinięcie i zlokalizowanie pożaru. Starsza grupa - odnalezienie osoby poszkodowanej i udzielnie pomocy. Dzień przywitaliśmy alarmem bagażowym - musieliśmy spakować swoje rzeczy i być gotowi do wymarszu. Następnie przygotowaliśmy i zjedliśmy śniadanie. Nastąpił alarm mundurowy, po złożeniu meldunku usiedliśmy w kręgu by zagrać w "Tabu" przygotowane przez druhnę Paulinę. Na hali sportowej czekała na nas gra sprawnościowa. Rozegraliśmy mecz siatkówki. Przed przerwą obiadową spędziliśmy chwilę na krótkim podsumowaniu II Strażackiej Nocy. Bardzo dziękujemy druhowi Mateuszowi za przygotowanie i dostarczenie pysznego obiadu dla naszej drużyny. Podczas czasu wolnego odpoczywaliśmy i rozmawialiśmy w pokojach. Po 40 minutach na korytarzu rozległ się dźwięk syreny zwiastujący alarm pożarowy. Czas wolny spędziliśmy na hali grając w siatkówkę i koszykówkę. Druhowie którzy nie spełnili wymagań podczas alarmów musieli wykonać zadanie dodatkowe. Mieliśmy zaszczyt usłyszeć śpiewający tercet oraz obejrzeć nie jedno przedstawienie teatralne. 1 grudnia o godzinie 17.00 wróciliśmy do remizy.