#80 – Pożar garażu w budynku mieszkalnym

19.11.2023 – Łodygowice, ul. Spacerowa

O godz. 17:01 zostaliśmy zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku. Po przybyciu na miejsce naszych zastępów stwierdzono rozwinięty pożar garażu oraz elewacji. Pożarem objęta byłą również podbitka budynku mieszkalnego. Działania jednostek straży polegały na podaniu dwóch prądów wody, wyniesieniu spalonych elementów na zewnątrz oraz oddymieniu budynku. Temperaturę ścian i stropów sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej, a stężenie tlenku węgla przy pomocy miernika wielogazowego. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana. Po przebadaniu przez przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego pozostała na miejscu zdarzenia. Na miejscu pracowały zastępy z Gminy Łodygowice oraz Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu.