Ćwiczenia 15 Kompanii Odwodowej Żywiec Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego

Wczoraj odbyły się ćwiczenia 15 Kompanii Odwodowej “Żywiec” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. Rozpoczęły się one alarmowaniem jednostek i nieaalarmowym przybyciem do punktu koncentracji sił i środków w Żywcu na ul. Grojec.
 
W skład kompanii z naszej jednostki wszedł w tym roku ciężki samochód GCBA Renault Kerax, który jest przypisany wraz z dwoma średnimi samochodami do plutonu rezerwowego. Natomiast lekki samochód GLBM-Rt Mercedes wraz z przyczepką z namiotem pneumatycznym wchodzi w skład plutonu logistycznego.
 
Po przybyciu na miejsce odbyły się zajęcia teoretyczne z tematyki przetłaczania i przepompowywania wody na duże odległości. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne w formie warsztatowej. Nasz ciężki samochód rozmieszczony był przy punkcie czerpania wody i z niego zasysał wodę podając ją na jeden z odcinków bojowych.
 
Natomiast zastęp z plutonu logistycznego był odpowiedzialny za sprawienie namiotu pneumatycznego oraz punktu wydawania posiłków. Omówione zostało wyposażenie przyczepki logistycznej z wnioskami na przyszłość o rozbudowaniu jej niektórych elementów.
Nasi strażacy po zakończonych ćwiczeniach wydawali dostarczony posiłek strażakom.