Ćwiczenia Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego – 15 Kompanii Odwodowej Żywiec Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu żywieckiego

We wtorek uczestniczyliśmy w ćwiczeniach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego – 15 Kompanii Odwodowej „Żywiec” Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu żywieckiego. Warto zaznaczyć że od bieżącego roku w skład kompani wchodzi nie tylko nasz zastęp gaśniczy GBA-Rt Renault, ale również lekki samochód GLBM-Rt Mercedes wraz z przyczepką logistyczną, na której poza namiotem i całym osprzętem była tym razem również pompa wysokiej wydajności. Ćwiczenia zostały zorganizowane na terenie Browaru Żywiec i miały na celu zgranie sił i środków wchodzących w skład kompanii oraz dostarczanie wody do wielkopowierzchniowego pożaru różnymi sposobami.