Pożar kiosku i butli z gazem w Międzybrodziu Bialskim

17.10.2015 na zaproszenie Osp Międzybrodzie Bialskie udaliśmy się do ich remizy na nocne ćwiczenia. Niespełna 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia ćwiczeń ku zdziwieniu wszystkich rozległ się dźwięk syreny alarmowej. Po przyjęciu zgłoszenia z SKKP w Żywcu okazało się, iż na terenie Międzybrodzia Bialskiego doszło do pożaru kiosku oraz składu butli z gazem. Do akcji niezwłocznie udały się 3 zastępy OSP Międzybrodzie Bialskie oraz po jednym zastępie z OSP Czaniec i OSP Łodygowice. Dodatkowo na miejsce akcji została skierowana jednostka OSP Czernichów – Tresna oraz 701s21 z JRG PSP Żywiec. Po przyjeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się iż pożarem objęty jest drewniany kiosk oraz pali się około 20- stu butli z gazem. Podano 4 prądy wody w celu niwelacji zagrożenia oraz schładzania butli, które ze względu na panującą w pobliżu temperaturę w każdej chwili mogły wybuchnąć. W związku z niebezpieczeństwem wybuchu na czas prowadzonych działań zamknięto skrzyżowanie dróg prowadzących na Straconkę, Żywiec i Kozy – co spowodowało duże utrudnienia dla kierowców. Na miejsce pożaru została również wezwana policja, która zajęła się wyjaśnianiem przyczyn pożaru. Po zakończeniu działań ok godz. 00:30 udaliśmy się do jednostki OSP Międzybrodzie Bialskie na ćwiczenia, które ze względu na przymusowe opóźnienie trwały do wczesnych godzin porannych.
Zdjęcia: Wioletta Habdas OSP Łodygowice, OSP MB